WSPÓŁPRACA

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY FIRMY, MIASTA, GMINY, INSTYTUCJE, POWIATY ORAZ INNE!!!
Zasady współpracy:
1.Otrzymuje od Państwa produkt lub próbki do testu, również gadżety
3.Oferuje rzetelną recenzję z produktu, gadżetu, próbki
2.Oferuje obszerny i osobny wpis o danej firmie, mieście, gminie, powiecie czy instytucji
4. Oferuje wstawienie baneru reklamowego
5. Oferuje organizację konkursów sponsorowane przez Państwa
Propozycje współpracy proszę przesłać na adres gotszalk5@wp.pl
Zapraszam serdecznie do współpracy!!!

niedziela, 11 września 2016

Niedzielne grzybobranie

Dziś cały dzień była piękna pogoda, narzeczony z samego rana wybrał się z kolegą do lasu na grzyby. Szkoda, że i ja nie mogłam się wybrać ale mój brzdąc jak wstaje rano to musi widzieć, że jestem koło niego tak więc zostałam w domku. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ogarnęłam kuchnię, przygotowałam wszystko do obiadku, tylko czekać aż narzeczony wróci z lasu i zrobi obiad :). Tak więc ok 11tej wrócił z pełnymi dwoma koszami grzybów. Tak więc miałam pełne ręce roboty, zaczęłam czyścić, przebierać, część poszła na ususzenie, inna część jako sos do obiadu, a reszta do zamrożenia oraz w słoiczki. A jak u was jest z grzybkami, lubicie zbierać ,jeść czy nie cierpicie ich?

Ale dosyć o grzybkach bo mam dla was również inne żniwa a mianowicie listowne z piątku:




1.Nadleśnictwo Lutowiska

Swoim zasięgiem obejmuje 4 gminy, jednak większość obszaru położona jest na terenie Gmin Lutowiska i Czarna.W skład obecnego Nadleśnictwa Lutowiska wchodzą dwa obręby leśne: Lutowiska i Dwernik.
Tereny obecnego obrębu Dwernik po II wojnie światowej zostały włączone do ZSRR. Granica Państwa biegła wzdłuż rzeki San, aż do góry Jawor, gdzie w pobliżu dzisiejszej zapory w Solinie, skręcała na jej szczyt. Granice Państwa zmieniły swój przebieg w roku 1951 w wyniku polsko-radzieckiego porozumienia. Tereny te przekazano Polsce w zamian za obszary znajdujące się na Lubelszczyźnie w okolicach Bełżca.
Jako jednostka administracyjna, Nadleśnictwo Lutowiska zostało zorganizowane w 1953 r., a w roku 1954 zostały przeprowadzone prace prowizorycznego urządzania lasu. Według ówczesnego planu urządzania Nadleśnictwo Lutowiska obejmowało powierzchnię 7 816,18 ha.
Granice i nazwa Nadleśnictwa Dwernik ustalone zostały w trakcie prowizorycznego urządzania lasu w 1954 r. Z powodu braku personelu administracyjnego i osad służbowych do 1956 r. Nadleśnictwo Dwernik podlegało formalnie Nadleśnictwu Lutowiska, a następnie Nadleśnictwu Stuposiany. Samodzielną jednostką gospodarczą stało się dopiero od 1957 r. Według ówczesnego planu urządzania Nadleśnictwo Dwernik obejmowało powierzchnię 10 254,18 ha.
Połączenie tych dwóch Nadleśnictw w jedno dwuobrębowe nastąpiło w 1973 r. Nadleśnictwa te podlegały Rejonowi Lasów Państwowych w Ustrzykach Dolnych OZLP w Przemyślu.

-notes z długopisem
-breloczek odblaskowy
-opaska odblaskowa
-kalendarz książkowy
-płyta CD
-torba ekologiczna składana
-folder
-pocztówka
-breloczek drewniany
-medal papierowy







2.Ikea 


-5 szt zabezpieczeń do komód
















3. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne leży w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim i leskim. Do bardziej znanych kompleksów leśnych należy pasmo Żukowa, góra Jawor i tzw. "Stożki" położone nad Zalewem Solińskim.
Pierwsze informacje na temat nadleśnictwa pochodzą z 1801 roku.
Według dostępnej dokumentacji w 1801 roku powstało leśnictwo Krościenko - Berehy, które obejmowało 664 morgi i 585 sążni kw. (3708,16 ha) wokół wsi Berehy Dolne, Łodyna, Bandrów, Stebnik, Krościenko, Wolica i Liskowate. Pierwszym leśniczym był Dominik Paszyński urzędujący w Krościenku.   
Pierwsze dane o strukturze lokalnej administracji leśnej pochodzą z 1806 roku. Była ona trzy stopniowa:
1. Na czele stał nadleśniczy w Dobromilu, którym był Josef Kolbe. Zarządzał on lasami państwowymi nie tylko w okolicach Dobromila, ale także w okolicach Mrzygłodu, Sanoka i nad Górną Osławą.  
2. Drugi szczebel zarządzania stanowili leśniczowie I klasy. Był nim Michael Habermann ze Starzawy.
3. Leśniczym II klasy był wspomniany już Dominik Paszyński z Krościenka.
Pierwszym leśniczym w Berehach był Franciszek Mühle.
Około roku 1875 dokonano reorganizacji struktury wewnętrznej administracji leśnej i utworzono nadleśnictwo Berehy. Nadleśnictwo działało w skomplikowanych uwarunkowania kulturowych. Mieszkali tutaj Polacy, Rusini, Niemcy, Żydzi i Cyganie oraz kilka mniejszych grup jak Czesi, Włosi czy Kanadyjczycy.
W planie urządzania gospodarstwa leśnego na lata 1935-1945 całość gospodarstw nadleśnictw: Berehy, Dobromil, Michowa i Starzawa należała do lasów państwowych "Dobromilszczyzny". Lasy "Dobromilszczyzny" położone były w województwie lwowskim, powiecie dobromilskim, z wyjątkiem małej części Nadleśnictwa Berehy, które należało do powiatu leskiego.
W 1951 roku przeprowadzono tzw. wymianę odcinków przygranicznych, na mocy, której nadleśnictwo powróciło w granice Polski. Administracja sowiecka przed opuszczeniem terenu w rejonie Ustrzyk prowadziła bardzo intensywną wycinkę lasów. Organizacyjnie lasy tutejsze podlegały pod nadleśnictwo Jasień. W 1962 roku siedziba nadleśnictwa powróciła do Brzegów Dolnych, a pierwszym nadleśniczym został Mieczysław Szawracki.
W 1994 roku siedzibę nadleśnictwa przeniesiono do Ustrzyk Dolnych. W roku 2007 nadleśnictwo zmieniło nazwę z Brzegów Dolnych na Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. 

-smycz
-linijka papierowa
-3 pocztówki
-informator

















Oraz nagrody z rozdawajki w nastepnym poście




Dziekuję ślicznie za przesyłki!!!







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz