1.Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym.
Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie.
Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.
-długopis
-puzzle
-9 folderów
2.Muzeum Zamkowe Malbork
Z dniem 1 stycznia 1961 r. gospodarzem obiektu stało się nowo utworzone Muzeum Zamkowe, będące placówką centralną, podległą bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Jest to wielodziałowe muzeum typu historyczno-artystycznego,
którego organizacja podporządkowana została głownie sprawom odbudowy,
zagospodarowania i właściwego utrzymania zamku. Równolegle do tych prac
Muzeum prowadzi również działalność naukową w zakresie archeologii
Dolnego Powiśla oraz historii sztuki i kultury Prus Królewskich, głównie
w oparciu o posiadane zbiory. Gromadzenie, zabezpieczanie, naukowe
opracowanie i udostępnianie dzieł dawnej i współczesnej sztuki to
kolejne istotne zadania malborskiej placówki.
-smycz
-2 pocztówki
-informator
-5 folderów
3.Starostwo Powiatowe w Łomży
Teren ziemi łomżyńskiej był zasiedlany przez
Mazowszan już od bardzo dawna. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że w
wieku XI istniał już mazowiecki gród w Wiźnie nad Narwią, przy ujściu
Biebrzy, lub też wielkie grodzisko w Starej Łomży z X-XI wieku. Również
wzmianka z wieku XIII o peryferyjnie położonym w stosunku do ziemi
łomżyńskiej Szumowie, świadczy, że i na południe od Czerwonego Boru
dotarło już osadnictwo.
W połowie XVII wieku nastąpił w Polsce upadek miast z powodu regresu gospodarczego, klęsk żywiołowych, samowoli możnowładców i wreszcie wskutek najazdu szwedzkiego. W tym okresie pozostało zaledwie 10% zaludnienia w porównaniu z wiekiem XVI. W drugiej połowie XVIII wieku ziemia łomżyńska zaczęła się podnosić z upadku. W związku z rozwojem miast zwiększyła się też liczba mieszkańców. W 1904 roku w Łomży było już prawie 25 tys. osób, w tym 45-50% stanowiła ludność żydowska. W latach 1867-1909 Łomża (jako stolica guberni łomżyńskiej) powiększyła liczbę mieszkańców cywilnych o ponad 160%.
W 1915 roku po przełamaniu frontu przez Niemców wycofujące się wojska carskie ewakuowały urzędy i ludność cywilna w głąb Rosjo. Wywieziono wówczas około 83 tys. osób z guberni łomżyńskiej (24% ludności). Według powszechnego spisu ludności z 1915 roku Łomża liczyła ponad 16 tys. mieszkańców i prawie 2 tys. osób przebywało na terenie miasta czasowo. Według danych spisu powszechnego z 1921 roku łomża liczyła już ponad 22 tys. osób. W 1939 roku na ogólną liczbę ludności 27.854, 63,69% stanowiły osoby wyzwania katolickiego i 34,8% wyzwania mojżeszowego. Pozostałą część stanowili osoby wyzwania prawosławnego, ewangelickiego i innych wyznań.
W całym dwudziestoletnim okresie powojennym wielkość obszaru i stan ludności powiatu łomżyńskiego uległ permanentnym zmianom na skutek ruchu naturalnego ludności, migracji oraz zmian podziału administracyjnego, którego dokonano tuż po II wojnie światowej. Porównując wielkość obszaru i stan ludności powiatu z obszarem i ze stanem ludności okresu międzywojennego, obszar powiatu zmniejszył się o 1404,4 km², co stanowi 112,9% powierzchni z 19623 roku, z kolei stan ludności zmniejszył się obszarze 88.328 osób, co stanowi 124,3% stanu ludności z 1962 roku. W 1939 roku, kiedy powiat Łomżyński wchodził w skład województwa warszawskiego, stanowił on zgodnie z danymi statystycznymi z 1931 roku 8,4% powierzchni oraz 6,8% ogólnej liczby mieszkańców województwa warszawskiego. W strukturze administracyjnej województwa warszawskiego powiat Łomżyński zajmował pod względem powierzchni pierwsze miejsce oraz pod względem liczby mieszkańców trzecie miejsce wśród ogółu powiatów województwa.

-klips
-piłeczka
-samolocik do składania
-kredki
-notesik
-gra bierki
-folder
4.Urząd Miasta Starogard Gdański

-nalepka
-smycz
-ołówek
5. Starostwo Powiatowe Hajnówka

-2 piny
6.Urząd Gminy Marklowice

-pins
7.Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą

-pocztówka
-folder
8.Urząd Miasta Nowy Staw

-2 pocztówki
-długopis
-mapa
-przewodnik
9. WKD

-2 breloczki z żetonem do wózka
-breloczek odblaskowy
-informator
-smycz
Ślicznie dziękuję za przesyłki!!!
Pamiętajcie , gdy wybije 5tyś wyświetleń rusza konkurs.Do zdobycia gadżety oraz próbki kosmetyków.
tylko pozazdrościć :)
OdpowiedzUsuńwięc zapraszam do konkursu jak wyświetleń będzie 5tys
Usuń